Zvláštní sporty ze světa

Možná jste již o některých z nich slyšeli. Přinášíme Vám seznam těch, které jsou podle nás jedněmi z těch nejpodivnějších sportů, které se provozují ve světě.

Poohsticks

Tento sport vychází z kresleného seriálu Medvídek Pú. Podstatou je to, že se hází klacek z mostu do řeky – ze strany proti proudu řeky, a vyhrává ten, čí klacek doplave jako první k druhé straně mostu. I když se zdá, že se jedná o dětskou zábavu, najdou se i dospělí, kteří se v této aktivitě vyžívají.

Nošení manželek

Toto se stalo velice oblíbeným sportem. Muži zde nosí své manželky většinou na ramenou (ale existují zde různé variace) a mají za úkol se s nimi dostat do cíle jako první. Vítěz povětšinou dostane za odměnu pivo v objemu rovném váze své ženy. To už za tu námahu stojí!

Závody na postelích

Bed-RaceToto je opravdu velice bizarní sport. Jste zde v týmu přibližně 7 lidí, z čehož 1 sedí/leží na posteli a zbytek ho veze. Cílem závodu je dostat se s postelí a celým týmem přes překážky (například přebrodit řeku) jako první k cíli.

Vrhání břevnem

Sport typický pro Skotsko, kde je vrh břevnem/kládou velice známý a oblíbený. Vítězem se zde stává ten, kdo kládu dohodí nejdále.

Pólo na jednokolce

Zdá se Vám obyčejné pólo málo zábavné? Vyzkoušejte jej na jednokolce. Ta se mnohdy ovládá o dost hůře než kůň a tím dodává celé hře úplně jiný spád.

Kutálení sýra

Účelem tohoto sportu je chytit sýr kutálející se z kopce. Účastníci čekají na startovací pozici, než je hozen sýr, a pak se za ním rozbíhají. Tento sport se každoročně koná v Cooper’s Hill, nedaleko anglického Gloucesteru.

Extrémní žehlení

Tento sport je snad tím nejbizarnějším vůbec. V podstatě se jedná o klasické žehlení s žehličkou a prknem v extrémních podmínkách – na kajaku, na autobuse, ve skále, apod.

 

Comments are closed.