Zábavné zimní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Ze zimních sportů určitě znáte lyže, snowboard, běžky, nebo bruslení. Tentokrát Vám ale ukážeme tak trochu jiné zimní sporty, které jsou jak populární tak i zábavné. Podívejte se s námi a neváhejte je vyzkoušet.

Stavění iglú

iglooHned na začátek začneme něčím, co zvládne každý a co je vhodnou zábavou pro všechny členy rodiny. Najděte doma nejvhodnější formu a běžte vytvářet kostky. Nejideálnější je vytvářet kostky z ledu, ale můžete je vytvořit i umačkáním sněhu ve formě. Pokud se Vám bude chtít, můžete si vytvořit i velké zimní sídlo. Ve stavění můžete také soutěžit – kdo to zvládne rychleji?

Závody na lopatkách

Tohle jste jako děti pravděpodobně sami zažili a určitě Vás to také bavilo. Některé z nás to ale baví dodnes a existují na to dokonce i profesionální závody. Takže honem pro lopatku a jedeme z kopce.

Skijöring

Toto slovo vychází z norského skikjöring, což je v překladu doslova řízení na lyžích. Pojedete zde totiž na lyžích, připoutání za psa (nebo více psů), koně, nebo motocykl. Závody ve skijöringu se konají i v ČR (první závod u nás se konal v roce 1985).

Zimní otužování

Polar Bear Swim, tedy doslovně plavání polárních medvědů je sport, kdy si jdou v zimě ti otužilejší z nás zaplavat. Tento sport se provozuje nejen ve světě, ale i u nás a existují zde také oddíly, které se takto otužují pravidelně.

Kajak na sněhu

Pro ty z Vás, které v létě baví sjíždět vodu, nebo pokud jen chcete vyzkoušet něco opravdu netradičního, potom je pro Vás právě kajak na sněhu. S kajakem sjíždíte prakticky jakoukoli posněženou oblast, a pokud se Vás domluví víc, můžete si dokonce i zazávodit.

Wok závody

I když za tímto sportem budete muset cestovat až do Číny, rozhodli jsme se jej sem zařadit především kvůli své originalitě. V Číně totiž mají speciální dráhy, které vypadají trochu jako profesionální bobové dráhy, a ve kterých se ale jezdí na upravených wok pánvích.