Významní lidé sportovního odvětví

V tomto článku Vám přinášíme významné osobnosti z oblasti sportu s velkým vlivem na celosvětové dění, které možná neznáte, ale měli byste.

Tim Finchem

Tim FinchemJe současným komisařem golfové PGA Tour. Byl narozen v americké Ottawě ve státu Illinois. Na pozici nastoupil po Deane Bemanovi již 1. června 1994. Před nástupem do funkce byl v PGA viceprezident pro obchod, zástupce komisaře a hlavní provozní funkcionář.

Brian France

Nastoupil v roce 2003 do funkce CEO a předseda představenstva v NASCAR. Do firmy nastoupil jako vrátný a postupem času se vypracoval až na pozici, ve které je dnes. Vzorem byl jeho otec, který na této pozici byl před Brianem.

Gary Bettman

Již od 1. února 1993 je komisařem americko-kanadské Národní hokejové ligy (NHL). Před touto pozicí byl senior více prezident a generální zástupce basketbalové NBA.

Adam Silver

Je americkým právníkem a komisařem Národní Basketbalové Asociace (NBA) od 1. února 2014, kdy vystřídal po dlouhé době Davida Sterna, který byl ve funkci neuvěřitelných 30 let. Před nástupem do této funkce byl koncipientem soudkyni Kimbě Woodové.

Thomas Bach

Narozen ve Würzburgu, je německým právníkem a bývalým šermířem. Nyní je v pořadí 9. prezidentem Mezinárodního Olympijského Výboru a členem výkonné rady DOSB (Deutscher Olympischer Sportbund). Před nástupem do funkce vykonával pozici prezidenta DOSB. Má také zlatou medaili v šermování z olympijských her z roku 1976.

Bernie Ecclestone

Celým jménem Bernard Charles Ecclestone pochází z britského města Ipswich v Suffolku. Je výkonným ředitelem holdingu Formule 1, a částečně vlastní společnost Delta Topco (sesterská společnost F1). Díky tomu je považován za nejvlivnějšího a nejdůležitějšího představitel Formule 1 a často se mu přezdívá F1 Supremo.

Mark Parker

Je výkonným ředitelem firmy Nike. Pochází z amerického města Poughkeepsie ze státu New York. Do funkce nastoupil jako v pořadí 3. CEO v roce 2006.

Herbert Hainer

Pochází z německého Dingolfingu a je současným CEO holdingu Adidas. Zároveň zastává pozici předsedy dozorčí rady FC Bayernu Mnichov.

 

Comments are closed.