Sportovní legendy, které si budeme navždy pamatovat

V tomto článku Vám přinášíme seznam jmen těch sportovců, kteří stojí za zapamatování a to z řad nejen našich, ale také zahraničních sportovců.

Emil Zátopek

V cizině mu trefně přezdívali česká lokomotiva. Tento československý rodák z Kopřivnice byl čtyřnásobný olympijský vítěz ve vytrvalostním běhu a vytvořil celkem 18 světových rekordů.

Dana Zátopková

Dana ZátopkováManželka Emila Zátopka byla atletka z Karviné, oštěpařka a stejně jako její manžel olympijská vítězka. Stejně jako on se narodila ve stejný den i rok, pouze na jiném místě.

Eva Bosáková-Hlaváčková

Byla významnou českou sportovní gymnastkou z Mladé Boleslavi. Získala třikrát titul mistryně světa a olympijskou medaili.

Jiří Raška

Nezapomenutelný český skokan na lyžích, rodák z Frenštátu pod Radhoštěm a olympijský vítěz.

Alena Vrzáňová

Vystupovala pod uměleckým jménem Aja Zanova, byla česká krasobruslařka. Je několikanásobnou mistryní světa a Evropy, a své první závody vyhrála už v 7 letech. Po roce 1950 emigrovala do Spojených států.

Jan Železný

Je českým oštěpařem z Mladé Boleslavi. Často se o něm i ve světě mluví jako o nejlepším oštěpaři vůbec. Je několikanásobným olympijským vítězem a rekordmanem (z celkových 84 hodů, které přesahovaly 90 m, bylo 52 hodů Jana Železného).

Martina Navrátilová

Bývalá československá a americká tenistka, původem z Prahy. Po Steffi Grafové si drží druhé nejdelší období na pozici světové tenisové jedničky (přesněji 332 týdnů). Vyhrála celkem 59 Grandslamových turnajů.

Jarmila Kratochvílová

Je bývalou československou atletkou z Golčova Jeníkova, běžkyní krátkých a středních tratí. Je držitelkou světového rekordu a druhého nejlepšího času v běhu na 400 m.

Josef Masopust

Rodák ze Střimice byl významným československým fotbalovým hráčem a trenérem. Byl držitelem mnoha ocenění jako Zlatý míč, nebo český Fotbalista století.

Jan Kodeš

Bývalý český profesionální tenista a rodák z Prahy. Zastával funkci prezidenta Českého tenisového svazu a má na seznamu vítězství ve Wimbledonu, pozici finalisty na US Open, a také French Open.