Proč by hazard měl být považován za sport

Otázka toho co je a co není sportem, je velice záludná. Mnoho lidí tak spekuluje například o tom, zda jsou sportem šachy, nebo právě hazard. Existuje mnoho pro a proti, spousty důvodů, proč by jako sport být brán měl a proč ne.

Vezměme si například poker. pokerHazardní hra, která si své místo našla i ve vysílání a je docela častým televizním programem na mnoha sportovních kanálech. Poker je, stejně jako mnoho sportů, možné hrát takřka kýmkoli, stejně jako je zajímavé sledovat například profesionální hráče pokeru. Už díky tomuto by se poker mohl nazývat sportem, i když to samozřejmě nejsou žádná oficiální kritéria.

Hranice mezi tím, co je sportem a co není, je velice tenká. Zvláště když si uvědomíme, že pro sport jako takový sice definici najít můžeme, ale je to pouze sémantický význam tohoto slova a neříká přesně co je a co není sportem. Vždyť existuje velice široká škála aktivit, a každou chvíli někdo vymyslí něco nového. Sport tím pádem musí být označením flexibilním, díky čemuž se pak dostáváme v mnoha případech do sporů o to, co vlastně sport je a co ne.

Oficiálně je sport považován za fyzickou aktivitu, která je zároveň soutěživá. Jako sporty se uznávají ale také aktivity, které jsou soutěživé, ale fyzickou aktivitu nevyžadují (šachy). Z toho si můžeme domyslet, že sportem je v podstatě cokoli, v čem se dá soutěžit. Sport je také často charakterizován jako prostředek pro to, aby se jím účastníci bavili a také často aby bavili také obecenstvo. Z toho splňuje hazard?

Již z označení hazardu – tedy hazardních her, je nám jasné, že se bude jednat o soutěživou

a zároveň zábavnou aktivitu. Podmínku fyzické aktivity často (nebo snad téměř nikdy) nesplňují, ale jak jsme viděli na příkladu šachů, očividně to nevadí. Hazardní hry jsou o sledování a ti, kteří se tomu věnují, to zajisté dělají se zálibou. Dá se také sledovat zpovzdálí – například poker, jehož turnaje můžete sledovat i v živém vysílání.

Takový pokerový turnaj totiž může být i velice napínavý. Zvláště zajímavé je to pak z pohledu diváka, kdy zpravidla vidíte, jaké má hráč karty. Můžete pak být svědky například toho, jak zvyšuje s kamennou tváří sázky a přitom na ruce nemá absolutně žádné použitelné karty. Když máte dobrou “poker face” není problém odnést si Jackpot City Kasino a ostatní hráči budou mít smůlu.

 

Comments are closed.