Nejnebezpečnější sport na světě

Sportů, při kterých se můžete snadno a lehce zranit, je bezpočet. Ale zatímco u některých sportů odejdete s pouhými odřeninami, jsou zde i takové, které mají dopad daleko horší a často končí i smrtí. Který je ale tím nejnebezpečnějším ze všech?

Pro mnohé může být překvapením, že mezi životu nebezpečné sporty se řadí mimo jiné jízda na koni, nebo roztleskávání. Těmito sporty přitom tráví čas spousty dětí a dospívajících. Pokud je však jezdec shozen z koně, nebo roztleskávačka nešikovně dopadne při zkoušce některé sestavy, mohou skončit smrtelně.

I tak ale existuje samozřejmě velká spousta lidí, kteří tyto sporty provozují bez problému a bez jakýchkoli obtíží, protože i když zde riziko existuje, dá se mu předejít. Na druhou stranu jsou ale sporty, kde je riziko opravdu veliké a kdy osud sportovce má často v rukou matka příroda.

Potápění je například jeden ze sportů, kdy může snadno dojít k nečekané události, která nás může ohrozit na životě. Pokud se potápíte s někým opravdu zkušeným a v bezpečné lokalitě, jsou rizika velice nízká, nicméně pokud se potápíte poprvé, měli byste být obezřetní. Na někoho může mít změna tlaku v hlubinách nepříznivý vliv. Koneckonců pokud se potopíte příliš rychle do příliš velké hloubky a tím pádem prudce změníte tlak, může dojít k mnoha zdravotním komplikacím včetně smrti. Číhat na Vás při tomto sportu mohou také jiné nástrahy jako třeba žraloci, vodní proudy a podobné.

Heli-SkiingHeli-Skiing je druh sportu, při kterém vyletíte helikoptérou na zasněžený kopec, z helikoptéry poté vyskočíte a sjíždíte kopec na lyžích. Provozuje se samozřejmě mimo bezpečné sjezdovky. I když uznáváme, že nejspíš půjde o velice zajímavý adrenalinový zážitek, je opravdu velice nebezpečný. Riskujete zde především utrhnutí laviny (které může mít za následek helikoptéra, nebo to, že jste mimo sjezdovku, kde je riziko vyšší)

Tím za nás nejnebezpečnějším sportem je ale BASE jumping, který se zakládá na skocích z různých míst a je velice podobný obyčejným skokům s padákem. Rozdíl je v tom, že u tohoto sportu skáčete z čehokoliv (budov, antén, útesů) a je v mnoha zemích dokonce ilegální.