Nejlepší podvodní sporty

Určitě Vás napadne, zda se dají pod vodou dělat i jiné sporty, než potápění. My jsme ale narazili na několik, které tak trochu vybočují a sepsali jsme je pro Vás. I když potápění bude nutné u všech, ukážeme Vám jak je zkombinovat s dalšími aktivitami. Podívejte se s námi, co všechno se dá dělat pod vodou.

Závody na kole

Race your bike underwaterI když to zní trochu zvláštně, v americkém městě Beaufort v Severní Karolíně se každoročně koná podvodní závod na kolech, který pomáhá vybírat peníze pro tamní charitu.

Box

Přijde Vám obyčejný box tak trochu nuda? Zkuste jej pod vodou. Uvidíte, že je to zábava a ještě se při tom pořádně nadřete. Jenom si zkuste dát někomu nakládačku pod vodou.

Hokej… pod ledem!

Ano, čtete správně. Tento druh sportu má stejná pravidla jako hokej, akorát se prakticky hraje vzhůru nohama. Puk Vám jezdí po ledu, hokejkou máte za úkol jej dát protihráči do branky. Jediný rozdíl je, že potřebujete opravdu dobrou, voděodolnou a teplou výzbroj.

Šachy

I když se najde spousta zastánců toho názoru, že obyčejné šachy nejsou sport, tyto už sportem bezpochyby jsou. My jsme to tedy nikdy nezkoušeli, ale kdo ví, třeba Vám hraní šachů pod vodou půjde daleko lépe než nad hladinou u stolku.

Skákací tyč

Baví Vás skákání a máte rádi vodu? V USA tyto dvě věci zkombinovali a vytvořili tak jedinečný sport, při kterém skáčete na tyči pod vodou, většinou v hlubším bazénu.

Oslovilo Vás těchto sportů více a nevíte, kam dřív skočit? Nevadí, udělejte si delší potápěčský výlet a ubytujte se v podmořském hotelu. Nebo si alespoň zajděte si do podmořské restaurace.

Chcete dát o svých zkušenostech zpod moře vědět svým blízkým? Můžete jim poslat pohled z jedné z podmořských pošt, kterých je na světě hned několik – například na jihovýchodním pobřeží Japonska, nebo na Bahamách v okolí ostrova Paradise Island. I takové služby se nabízejí pod vodou.