Nejlepší letní sporty

Léto je dobou, kdy si pořádně užíváte pobytu na sluníčku. Nemusíte se však jen válet a opalovat se, máte šanci to skloubit i se zlepšováním vlastní fyzičky. V létě se každé dětské hřiště může proměnit na improvizovanou posilovnu. Udržování v kondici vás nebude stát ani korunu, přitom na konci léta zaručeně pocítíte rozdíl. Celý organismus se díky pohybovým aktivitám revitalizuje a nabije energií potřebnou pro následující zimní měsíce.

Kam v létě za sportem

Rozhodně ne do fitka ani do posilovny. V uzavřených prostorách fitness centra můžete klidně trávit čas, kdy vpoolenkovní teploty jsou pod bodem mrazu. Ale v létě je to naprosto vyloučené. Místo toho, abyste si dali 10 km na běžícím pase, přezujte se do tenisek a běžte ven. Běhání je skvělým způsobem, jak poznat vaše okolí. Pěší túra by vám trvala přes 2 hodiny, když to lepší běžci dokážou uběhnout 10 km trať za půlhodiny. Běhat na čerstvém vzduchu je zážitkem, který byste si neměli v létě odepřít. Navíc, když máte v okolí les či park, můžete zkusit běhání po přírodní cestě naboso.

Naprostou nutností jsou v létě vodní sporty. Kdy jindy si je můžete užít? Celou dlouhou zimu se těšíte na to, až zase vyrazíte do bazénu. Ve venkovních bazénech se dá skvěle zaplavat, k udržování se v kondici stačí uplavat 1 km dvakrát týdně. Po sportovním výkonu se přímo na koupališti můžete opalovat či zahrát plážový volejbal nebo stolní tenis. Zpříjemníte si tak pobyt u vody.

Nemůžeme nezmínit ani oblíbenou cyklistiku. Projížďky na kole prostě patří k létu a bez cyklovýletu se neobejde ani jedna sezóna. Předem si naplánujte trasu vašeho výletu, tím pádem můžete skloubit příjemné s užitečným a poznat nová místa. Není nic lepšího, než se po dlouhé jízdě zastavit v okolní hospůdce a dopřát si zasloužené občerstvení.

Jak sami vidíte, v létě se dá sportovat kdekoliv. Užijte si léto na maximum!

 

Comments are closed.