Nejdražší sport

Jste zvědaví, jaké sporty jsou těmi nejdražšími vůbec? A který z nich vede? Podívali jsme se na to za Vás.

poloPro mnohé bude překvapením, že mezi nejdražší sporty patří třeba jízda na koni a pólo. Jezdectví je královská disciplína, a stejně jako u póla je zde velice finančně náročná péče o koně. Koně pro tyto disciplíny musí být čistokrevného původu a ve vynikající fyzické kondici, což se ve velkém odráží na jejich ceně.

Mezi další finančně náročné sporty patří například lety balónem, wingsuiting (létání ve speciální kombinéze, která má zabudovaná křídla), plachtění, jízda na bobech, skoky na lyžích, či pentatlon. K těmto disciplínám je potřeba kromě vysoké pořizovací ceny základního vybavení přičíst také často astronomické poplatky za členství v klubech a možnosti pronájmu či využívání plochy pro sport určené.

Mezi drahé sporty se ale řadí také jízda na kole. Nemyslíme tím, když si vyjedete o víkendu s rodinou na projížďku, ale jízdu na kole jako profesionální sport. Zde je totiž potřeba drahé funkční prádlo, drahá kola (především), ale také třeba poplatky za start.

Asi málokoho překvapí, že tím samo o sobě finančně nejnáročnějším sportem je Formule 1. Částky, které se zde platí za každou položku, jsou více než astronomické. Auta se pro tento sport musí speciálně upravovat, aby byla co nejrychlejší ale zároveň bezpečná. K tomu je potřeba přičíst speciální pneumatiky, tým mechaniků, závodníka a bezpočet dalších položek.

A nakonec pro Vás máme sportovní festival, který je snad tím nejdražším na světě. Jedná se o Whitianga Festival of Speed (Festival rychlosti ve městě Whitianga), který se koná na Novém Zélandu. Je zde mnoho různých akcí, od závodů helikoptér, přes závodění v jet ski, až po seskoky s padákem. K velké většině tak budete potřebovat helikoptéru, i když se zde najdou také závody, u kterých jich zapotřebí není. Pokud bychom ale hledali sport, který nás vyjde hodně draho, zkusili bychom jednoznačně tohle. Protože kdo by nechtěl závodit s helikoptérami?