Letní olympiáda 2016 – perfektní průvodce

Olympic RingsPokud máte rádi sport, určitě Vám neuniknou žádné olympijské hry. Tento rok jsou na řadě letní olympijské hry, které budou probíhat v brazilském městě Rio de Janeiro. Slavnostní zahájení her pak proběhne 5. srpna 2016 na stadiónu Maracanã a závěrečný ceremoniál 21. srpna 2016.

Většina událostí se bude konat v oblasti Barra da Tijuca v západní části Ria, dále pak v zónách Copacabana, Deodoro a v Maracanã. Rio se tímto stane prvním jihoamerickým městem, ve kterém se olympiáda koná. Poslední letní hry se konaly v Londýně v roce 2012.

U téměř všech olympiád můžeme vidět stoupající tendence v počtu sportovců, kteří se utkávají v bojích o medaile, letos jich bude k mání celkem 306 sad, což pro nás znamená 306 podívaných z různých oblastí sportu. Ptáte se, kolik sportovních odvětví celkem na olympiádě letos uvidíme? Bude jich celkem 28 a to včetně dvou sportů nových, přesněji golfu a ragby. Z české výpravy pojede na olympiádu pravděpodobně okolo 130 sportovců z řad mužů i žen.

Olympijská vesnice bude nedaleko olympijského parku Barra připravena až pro 10 500 sportovců, kteří se letos v Riu očekávají. A jak to už bývá, ani Rio by tentokrát nemělo být pozadu co se vybavenosti a krásy olympijské vesnice týče.

Pokud se budete chtít do Ria vydat a letní olympiádu zažít na vlastní kůži, zajistěte si lístky co nejdříve. U nás k tomu můžete využít cestovní kanceláře Čedok, IBTravel a SLAN tour, které byly oficiálně potvrzeny organizačním výborem v Riu. Zážitek z olympiády budete moci také obohatit jedním z výletů po Brazílii a navštívit tak například amazonský prales.

V případě, že se z Česka do Brazílie nedostanete, nemusíte zoufat. Nejen, že se olympiáda bude vysílat na televizních obrazovkách, ale také se budete mot vydat do olympijských parků v ČR. Český olympijský výbor se totiž chystá zopakovat projekt parku Soči – Letná, nyní se již plánuje park Rio – Lipno 2016. Zde si budete moci vyzkoušet některé olympijské disciplíny, sledovat přímé přenosy z Brazílie, či vítat olympioniky.

 

Comments are closed.