Jak se stát úspěšným sportovním trenérem

coachVěnujete se sportu již delší dobu a chtěli byste, aby se Váš koníček stal Vaším živobytím? Vyzkoušejte některé z našich tipů na to, jak se stát úspěšným trenérem (či trenérkou).

Mějte vypracovanou postavu

Tento bod by měl být samozřejmostí. Nikdo si nebude chtít nechávat radit jak se dát do formy od člověka, který to sám na sobě nezvládá. Pokud chcete být trenér, nezapomínejte, že Vaše tělo je a bude tím, co bude dělat první dojem při rozhodování klienta při výběru trenéra.

Studujte

Pravidelně si vyhrazujte čas na studium. Vzdělávejte se v oblasti fitness a výživy. Pokud se chcete práci trenéra věnovat opravdu vážně a naplno, bude zapotřebí také vzdělání. Najděte si proto kurz zaměřený na Váš sport, čí oblast ve které chcete působit. Vzdělání zvýší Vaši důvěryhodnost a určitě se také jeho prostřednictvím dozvíte mnoho zajímavých a důležitých informací.

Zviditelněte se

Pokud se chcete v budoucnu vydat na sólo dráhu trenéra, je potřeba abyste si získávali spokojené klienty a pokud možno si od nich nechávejte reference. Ty můžete využít pro získávání dalších klientů, nebo si jejich prostřednictvím získat práci u nějakého studia nebo fitness centra. Pokud chcete zkusit něco trochu jiného a nevadí Vám stát před kamerou, zkuste si založit kanál na YouTube a natočte některé z Vašich cvičení, receptů, či rad a tipů. I touto cestou se můžete zviditelnit a narazit na možnosti, o kterých se Vám ani nesnilo.

Inspirujte se

Nechejte se inspirovat osobnostmi slavnými, či z Vašeho okolí. Tato kategorie je tak trochu spojená se studiem, jelikož i inspirování se jinými trenéry je součástí vzdělání. Důležité je také sledovat trendy a potřeby lidí a neustále se jim přizpůsobovat. Pokud v určité oblasti budete mít mezery, můžete přijít o klienty, nebo Vám klesne důvěryhodnost. A správný trenér by toto neměl nikdy dopustit. Lidé k Vám budou chodit pro rady a proto, abyste jim pomohli. Je na Vás jakou chcete na oplátku nabízet kvalitu.

 

Comments are closed.